2024. november 23. szombat

A Ferencváros Magyar Kupa győzelmei a történelemben

Szerző: Limpi Bejegyzés ideje: 2010. augusztus 26.

A tegnapi napon kisorsolták a Magyar Kupa idei kiírásában a harmadik forduló párosításait. Csapatunk az Újbuda TC-vel találkozik szeptember 22-én, szerdán 15:30 órai kezdettel.

Az ez évi Magyar Kupa rajt apropóján készítettünk egy összeállítást, mely kis MK történet után, tartalmazza az eddigi összes olyan döntő krónikáját, melyen csapatunk hódította el a Kupát.

Íme:

A Magyar Kupa létrehozásának ötlete – természetesen angol példa nyomán – Steiner Hugótól és Minder Frigyestől származik. Első alkalommal 1909-ben írták ki, a mérkőzéssorozat akkor 28 csapat részvételével, kieséses rendszerben zajlott.

A kupát, mint örökös vándordíjat közadakozásból alapította az MLSZ, s a bajnokság melletti versengés nyomban igen népszerű is lett – bár érdekesség, hogy a trófea csak 1923-ban készült el.

A Magyar Kupa első mérkőzésére 1909. november 21-én került sor, a Litográfia 2-1-re győzött a Vívó AC ellen.

A Fradi első MK mérkőzését 1910. május 22-én vasárnap délután fél hatkor a Millenárison játszotta: FTC-NSC 4-0. Korhű leírás a meccsről: „A mérkőzés elé nagy érdeklődéssel tekintettek a sportkörök, mert sokan meglepetésre számítottak. AZ FTC azonban oly döntő fölényt mutatott, hogy az NSC csak védelemre játszhatott. Állandó fölény mellett 1-0-ra végződik a félidő, melyben Burián ügyesen védi a kapuját. A II. félidőben az FTC mindvégig uralta a helyzetet. Három gólt Schlosser, egyet Bródy révén éri el. A játék végig fair volt.

A Magyar Kupa gömb alakú, középső részén két dombormű található: az egyik bölényvadászatot, a másik vitézek hódolatát ábrázolja fejedelmük előtt. Mind a két dombormű ősmagyar alakokkal képzett.. A középső részen van a Kupa egyik felirata:

„Nemes mérkőzés méltó pályabére, sarkallja becsvágyra, állni a tusát,

Lobogjon érted küzdő ifjak vére, s te hirdesd népünk ősi virtusát!”

A feliratot Stobbe Ferenc, a magyar labdarúgás egyik ősvezére, a hazai futball egyik meghonosítója írta. A kupát pedig Tarján Oszkár szobrászművész alkotta. A kupa felső részét tulipános és indás füzér, továbbá bolgárokba foglalt négy onyx kő díszíti, legfelül a következő felirat áll: Magyar Kupa Örökös Vándordíj – Alapította a Magyar Labdarúgók Szövetsége.

A Magyar Kupa a két világháború, valamint különböző kül- és belpolitikai események miatt többször is szünetelt, a II. világháború után, 1951-ben pedig a neve is megváltozott: Magyar Népköztársasági Kupa néven indult újra. 1990-től ismét Magyar Kupának hívják a sorozatot.

1912-1913-as kiírás
1913. június 1.

Üllői út

FERENCVÁROS-BUDAPEST AK  2-1

FERENCVÁROS: Fritz – Rumbold, Payer – Weinber, Medgyessy, Blum – Weisz, Tóth-Potya, Pataki, Schlosser, Borbás

G: Tóth-Potya, Schlosser

Ez volt csapatunk első Magyar Kupa győzelme és a sikert az Üllői úton értük el. A döntőbe mind a mieink, mind a BAK 1-0-s győzelemmel jutott be. A meccset mintegy hatezren tekintették meg. A BAK hosszú időn át gyönyörű kombinációkkal beszorította az FTC-t, amely elszánt védekezés után a legelső kiszabadulását góllá értékesítette. Az FTC első Magyar Kupa találatát Tóth-Potya jegyezte.  Aztán jött egy Schlosser gól és máris kupagyőztes volt a „korabeli Fradi”. De maga a kupa ekkor még sehol nem volt.  Még csak a tervezésénél tartottak – az összegyűlt 7043 koronás alaptőkének megfelelően.

És hamarosan jött a világháború és ezek a mondatok jelezték a nehéz helyzetet: „A Szövetség tekintettel a megcsappant jövedelemre a Magyar Kupa alapból 4000 koronát kölcsönvett.”

1921. július 25-én a Nemzeti Sport örömmel számolt be a Magyar Kupával kapcsolatos fejleményről: „szeptembertől újra játszhatnak a magyar csapatok a Magyar Kupáért.”

Az 1921-22-es kiírásban az FTC és az UTE játszotta a döntőt. Helyesebben a döntőket, mivel az első találkozó döntetlenre végződött, ezért újrajátszás következett. A második döntőben a Fradi 10 emberrel kezdte a találkozót, mert nem volt meg a kijelölt csapata! Az ifista Wagnert vetkőztették le, ezért csak késve léphetett a pályára… De érdemes volt a fiatal játékost beállítani, mert a kupadöntő egyetlen gólja éppen ő nevéhez fűződött.

1921-1922-es kiírás

1922. június 16.

Hungária körút

FERENCVÁROS-UTE 2-2

FERENCVÁROS: Amsel – Hungler I, Hungler II – Wilhelm, Szabó, Wilhelm II – Héger, Schwartz, Pataki, Obitz, Tóth

Gólszerzőink: Pataki, Schwarz

Piros laposunk: Szabó (75.)

1921 – 1922-es kiírás

1922. augusztus 20.

Megismételt mérkőzés

Hungária körút

FERENCVÁROS-UTE 1-0

FERENCVÁROS: Amsel – Takács I, Hungler II – Wilheim I., Wilhelm II., Furmann – Héger, Wágner, Tóth-Potya, Obitz, Ivanovszky

g.: Wágner (’48.)

1926-27-es kiírás

1927. június 16.

Hungária körút

FERENCVÁROS: Amsel – Takács I., Hungler II – Furmann, Bukovi, Obitz – Rázsó, Turay, Dán, Schlosser, Kohut  Vezetőedző: Tóth-Potya István

G.: Turay (2), Bukovi

1927-28-as kiírás

1928. június 24.

Üllői út

FERENCVÁROS-ATTILA FC (Miskolc) 5-1

FERENCVÁROS: Huber – Takács I, Hungler II – Furmann, Bukovi, Berkessy – Koszta, Takács II, Turay, Szedlacsek, Kohut

Gólszerzőink.: Kohut (3),  Szedlacsek, Turay

Vidéki csapat ekkor került először a Magyar Kupa döntőjébe. Méghozzá a Hungária legyőzésével. Egy félidőn át a Fradi ellen is remekeltek, az 51. percben még 1-1 volt az eredmény. Aztán eldurvult a játék – a második gól után pedig kitört a botrány. Két játékos megsértette a bírót, erre az egész csapat levonult – majd visszajött és ekkor már nem volt futball. Ünnepélyes kupaátadás sem…

1932-33-as kiírás

1933. május 25.

Hungária körút
FERENCVÁROS-ÚJPEST 11-1

FERENCVÁROS: Háda – Korányi, Papp – Lyka, Bán, Hámori – Táncos,  Takács II, Toldi, Sárosi, Toldi, Kohut vezetőedző: Blum Zoltán

Gólszerzőink: Takács II (4), Sárosi (3), Táncos (2), Toldi, Kohut

Kiütéses győzelem a döntőben! Ami még inkább emeli a siker rangját, hogy az akkor éppen bajnok Újpestet győztük le!

1934-35-ös kiírás

1935. június 10.

Hungária körút
FERENCVÁROS-HUNGÁRIA 2-1

FERENCVÁROS: Háda – Polgár, Korányi – Lyka, Sárosi, Lázár – Táncos, Kiss, Toldi, Móré, Kemény

Gólszerzőink: Toldi, Sárosi

1941-1942-es kiírás

1942. június 29.

Hungária körút
FERENCVÁROS-DIMÁVAG 6-2

FERENCVÁROS: Csikós – Tátrai, Lázár – Sárosi III, Polgár, Nagy II, Lukács, Füstös, Jakab, Kiss, Kiszely Vezetőedző: Dimény Lajos

G.: Jakab (2), Kiszely, Lukács, Kiss, Füstös

A diósgyőriek az Újpest 6-3-as legyőzésével, tehát nagy bravúr véghezvitelével jutottak a döntőbe! A fináléban azonban a Fradit már nem tudták megállítani. Már félidőben 2-0 volt az eredmény és bizony a mieink ezt a döntőt biztosan, szinte lépésben nyerték.

1942-1943-as kiírás

1943. június 27.

Hungária körút
FERENCVÁROS-SBTC 3-0

FERENCVÁROS: Csikós – Rudas, Tátrai – Nagy II, Sárosi III, Lázár – Sipos, Sárosi, Onódy II, Finta, Gyetvai Vezetőedző: Schaffer Alfréd

G.: Sárosi (2), Onódy II

Az első tíz perc igazi kupahangulata után a játék nagy részében megdöbbentően sivár, unalmas és tervszerűtlen csapkodás folyt, amely alig-alig volt képes élvezetet nyújtani. A salgótarjániak szemmel láthatóan megadták magukat sorsuknak, a zöld-fehérek viszont meglehetősen kényelmesen fogták fel a dolgot, csupán arra szorítkoztak, hogy a korán ölükbe hullott vezetést megtartsák.”

1943-1944-es kiírás

1944. június 25.

Hungária körút
FERENCVÁROS -KOLOZSVÁRI AC 2-2

FERENCVÁROS: Csikós – Rudas, Tátrai – Nagy II, Kári, Lakat – Sipos, Sárosi, Sárosi III, Onódi II, Lukács

G.: Onódi II (2)

A Fradi már 2-0-ra vezetett, de a lelkes ellenfél kiharcolta a megismételt döntő lehetőségét. „A találkozó megérdemelte az igazi kupaküzdelem jelzőt. A mérkőzés a labdarúgás igazi hírverése is volt. Nemcsak a küzdelmet, hanem a játékot is, annak szépségeit is élvezhette a közönség.”

1944. július 2.

Megismételt mérkőzés

Kolozsvár

KOLOZSVÁRI AC-FERENCVÁROS 1-3

FERENCVÁROS: Csikós – Rudas, Tátrai – Nagy II, Kéri, Lakat – Sipos, Sárosi, Sárosi (3), Onódi II, Lukács Vezetőedző: Schaffer Alfréd

G.: Sipos (2), Sárosi

Az első vidéken megrendezett Magyar Kupa döntőn vidéki játékos szerezte az első gólt. A Fradi egyébként kitűnő második félidei játékával megérdemelten győzött, különösen a két gólt jegyző Sipos Vilmos remekelt. Ő egyébként Erdélyből szerződött az Üllői útra…

1958. augusztus 20.

Népstadion
FERENCVÁROS-SBTC 2-1

Ferencváros: Horváth – Thomann, Mátrai, Berta – Vilezsál, Gerendás, Kertész, Orosz, Friedmanszky, Rákosi, Fenyvesi Vezetőedző: Tátrai Sándor

G.: Friedmanszky (2)

Piros lap: Orosz

AZ MNK mérkőzések elkezdődtek 1955-ben és ekkor fejeződtek be. Küzdelmes, viharos mérkőzés volt – szó szerint hiszen esett, fújt, homokvihar dúlt… 1-1 után a döntő gólt Friedmanszky lőtte a hálóba. Ez volt az FTC első kupadöntője a Népstadionban, a kupaátvétel az akkori csapatkapitány Mátrai Sándor nevéhez fűződik.
1971-1972-es kiírás

1972. július 12.

Megyeri út
FERENCVÁROS-TATABÁNYA 2-1

FERENCVÁROS: Géczi – Martos, Bálint, Füsi – Vépi, Horváth Á – Szőke, Branokovits, Albert, Kű, Mucha Vezetőedző: Csanádi Ferenc

G.: Vépi, Albert

Izgalmas, ragyogó kupadöntő volt – és a nagy csata csak öt perccel a befejezés előtt dőlt el, Albert egy védelmi megingást könyörtelenül kihasznált. A kupát is ő emelte a magasba – a szurkolótábor ekkor láthatta utoljára. Fél év múlva egy kirakatból ellopták…

1973-1974-es kiírás

1974. május 1.

Népstadion
FERENCVÁROS-KOMLÓ 3-1

FERENCVÁROS: Géczi – Vépi, Bálint, Megyesi – Juhász, Eipel – Kelemen, Branikovits, Máté, Kű, Mucha Vezetőedző: Dalnoki Jenő

Cs.: Magyar

G.: Mucha, Magyar, Kelemen

A komlóiak hetven percen át 1-0-ra vezettek! Aztán Mucha a hálóba talált, és az egyenlítés után jöttek az újabb gólok. A Ferencváros így – immár az újonnan készült kupát vihette az Üllői úti klubházba. A 75. születésnapja alkalmából rendezett kiállítás egyik ékessége volt.

1975-1976-os kiírás

1976. május 1.

Népstadion
FERENCVÁROS-MTK-VM 1-0

FERENCVÁROS: Hajdú – Martos, Bálint, Rab, Viczkó – Juhész, Mucha – Pusztai, Nyilasi, Szabó, Magyar Vezetőedző: Dalnoki Jenő

Cs.: Vépi, Kelemen

G.: Szabó

1977-78-as kiírás

1978. augusztus 20.

Népstadion

FERENCVÁROS-PÉCSI MSC 2-2 hosszabbítás után 4-2

FERENCVÁROS: Zsiborás – Tepszics, Bálint, Major, Vépi – Martos, Nyilasi, Ebedli – Pusztai, Szokolai, Takács Vezetőedző: Friedmanszky Zoltán

Cs.: Pogány, Mészöly

G.: Bálint, Pogány, Szokolai, Martos

A döntő a rendes játékidő befejeztével 2-2-re állt. Következett a hosszabbítás, ráadásul a mieink Nyilasi kiállítása miatt az 55. perctől emberhátrányban játszottak. De így is mi győztünk. Szokolai, majd Martos góljai alakították ki a megérdemelt 4-2-es eredményt. A Fradi 10 emberrel 3 gólt lőtt ezen a kupadöntőn!

1990-1991-es kiírás

1991. június 18.

Diósgyőr
FERENCVÁROS-VÁC 1-0

FERENCVÁROS: Balogh – Limperger, Pintér, Telek – Páling, Topor, Vanicsek, Patkós, Nacer, Dzurják, Keresztúri Vezetőedző: Nyilasi Tibor

Cs.: Szekeres, Fischer

G.: Nacer

A klub történetében másodszor fordult elő, hogy vidéki városban küzdöttek a kupalesőségért. Az első „újkori” kupa végül nagy küzdelemben került a zöld mezesek kezébe. És sporttörténeti tényként jegyezzük fel, hogy a Magyar Kupák történetében először döntött egy idegenlégiós játékos, Nacer személyében. Balogh Tamás, mint a mezőny legjobbja külön kupát kapott a remek védéseiért. Pintér pedig – Keller távollétében – a Magyar Kupát vehette át.

1992-1993-as kiírás

Első mérkőzés

1993. június 2.

Szombathely
FERENCVÁROS-HALADÁS 1-1

FERENCVÁROS: Horváth – Simon, Telek, Szekeres, Keller – Páling, Albert, Fodor, Lipcsei – Gregor, Wukovics Vezetőedző: Nyilasi Tibor

Cs.: Nagy Zs., Vanicsek

G.: Keller

A remek kupadöntőt a televízió jóvoltából az egész sporttársadalom láthatta. És aki látta Keller gólját, alighanem soha nem feledi. Ez volt élete egyik, ha nem a legszebb, leglátványosabb gólja.

1992-1993-as kiírás

2. mérkőzés

1993. június 23.

Üllői út

FERENCVÁROS-HALADÁS 1-1, h. u., tiz. 5-3

FERENCVÁROS: Horváth- Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Páling, Albert, Fodor, Lipcsei – Nagy Zs., Wukovics Vezetőedző: Nyilasi Tibor

Cs.: Szűcs, Gregor

G.: Fodor

Az új Üllői úti stadionban ez volt az első Magyar Kupa döntő! Kuriózum: a kezdőrúgást az az ifjú Keller Jocika végezte, akinek az édesapja bő két óra múlva a kupát emelhette a magasba. És tett is érte: A 23 percben úgy ment át a vendégek védelmén, min kés a vajon, és a kapu előtt megosztotta a gólszerzés örömét Fodorral, aki ezen a mérkőzésen még egyszer főszereplő volt, ugyanis a Haladás a 89. percben kiegyenlített! A hosszabbításban is állták a sarat a vasi zöld-fehérek, olyannyira, hogy Teleknek a 102. percben egy az üres kapuba tartó labdát bravúrral kellett hárítania. Aztán eljött Horváth Dezső bravúrjának ideje is.

A 120 perc utáni 1-1-es eredmény után ugyanis a mindent eldöntő tizenegyesek következtek. A szombathelyiek harmadik tizenegyesét Neudl lőtte, a ferencvárosi kapus pedig kiütötte a labdát.  4-3-as Fradi vezetésnél Fodor következett – és ezen az estén másodszor is a hálóba talált.

A Magyar Kupát így tizenegyes rúgásokkal az FTC nyerte. A szurkolók betódultak a pályára s bizony Puskás Ferenc ezrektől körülvéve adta át a Springer szobor előtt a trófeát Keller Józsefnek, a mieink kapitányának. Sporttörténeti pillanat volt, hiszen a klub történetében ekkor fordult először, hogy az Üllői úton Magyar Kupát vett át ferencvárosi csapatkapitány. Az évtizedek során mindig más pályán volt a kupaátadás…

1993-1994-es kiírás

1. mérkőzés

1994. május 25.

Üllői út
FERENCVÁROS-KISPEST 3-0

FERENCVÁROS: Szeiler – Szűcs, Hrutka, Keller, Szekeres – Lipcsei, Páling, Albert, Bubcsó – Christiansen, Wukovics Vezetőedző: Nyilasi Tibor

Cs.: Lisztes

G.: Wukovics, Lipcsei, Páling

1993-1994-es kiírás

2. mérkőzés

1994. május 25.

Kispest

KISPEST-FERENCVÁROS 1-2

FERENCVÁROS: Szeiler – Hrutka – Telek, Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert, Keller, Szűcs – Christiansen, Wukovics Vezetőedző: Nyilasi Tibor

G.: Christiansen, Wukovics
1994-1995-ös kiírás

1. mérkőzés

1995. május 31.

Üllői út
FERENCVÁROS-VÁC FC SAMSUNG 2-0

FERENCVÁROS: Szeiler – Telek – Kuznyecov. Szekeres, Páling, Simon, Lisztes, Lipcsei, Keller – Kopunovics, Neagoe Vezetőedző: Novák Dezső

Cs.: Nagy Zs., Czéh

G.: Nagy, Czéh

Nem ment a játék a Fradinak, egyre türelmetlenebb volt játékos, néző egyaránt. No és az edző is. Egyórai játék után Novák Dezső cserélt. Nagy Zsoltot küldte a pályára, aki még ugyanebben a percben, első labdaérintéséből gólt szerzett! Keller átadására rárajtolt és mintegy 15 méterről kapásból lőtt – a labda a keresztlécről vágódott a hálóba. Azután Novák ismét cserélt és ez is kitűnő tettnek bizonyult. Czéh előbb a saját kapuja előtt mentett kritikus pillanatban, majd Nagy Zsolt szögletéből az ötösről a kapuba fejelte a labdát. Mindez három perccel a befejezés előtt történt…

1994-1995-ös kiírás

2. mérkőzés

1995. június 21.

Vác

VÁC FC SAMSUNG-FERENCVÁROS 3-4

FERENCVÁROS: Szeiler – Telek – Kuznyecov, Szekeres – Páling, Lipcsei, Simon, Széh, Keller – Kopunovics, Neagoe

Cs.: Lisztes, Nagy Zs.

G.: Lipcsei (3), Keller

A váci pálya világítását hivatalosan ekkor avatták – még papi szentelő is volt. Az eseményt a hazaiak góllal köszöntötték. A 38. percben pedig már 3-0-ra vezettek a váciak. Ezt követően azonban „fényes” Fradi percek következtek. Kopunovics fejese az üres kapu felé tartott, amit Nagy Tibor kézzel kiütött. Kiállítás és 11-es! Lipcsei lába nem remegett… Ahogyan a 60. percben sem: látványosan húzott a kapura, majd egy csel után a hálóba lőtte a labdát.

A 72. percben a kapura törő Kellert felvágták – ismét 11-es, és ismét Lipcsei – mesterhármas a kupadöntőn! Aztán következett a kegyelemdöfés: Kuznyecov labdáját Koszta még kiütötte, de Keller befejezte a támadást – győztes gólt szerzett és a kupát is ő emelhette a magasba.

A váci győztes kupadöntőről egy gyönyörű zöld színű nyitott autóbusz hozta Budapestre a kupagyőztes fiúkat, a „fedélzeten” a Baranyi Miklós szervezte turai cigányzenekar játszott örömmel. Aki pedig a csapatnak ezt az „omnibuszt” ajándékul küldte, nos Deák László ősfradista szurkoló barátunk, aki nevét ezzel az „örömtettével” méltán írta az FTC történetbe.

Mint ahogy méltán írták azok a játékosok is, akik a Fradi futballévszázada alatt kupát nyertek, sikert arattak az FTC színeiben.

2002-2003-as kiírás

2003. május 6.

Népstadion

FERENCVÁROS-DEBRECEN 2-1 (0-1)

FERENCVÁROS: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Balog – Kriston, Kapic, Lipcsei, Keller – Gera, Tököli, Leandro Vezetőedző: Garami József

Cs.: Zováth, Penksa, Jovics

DEBRECEN: Tomic – Kiss, Éger, Flavio Pim, Szekeres – Bernáth, Habi, Sándor T., Vincze – Dombi, Ilie

Cs.: Bajzát, Belényesi

G.: Tököli (2) ill.: Szűcs (öngól)

Az első félidőben még a DVSC vezetett Szűcs öngóljával. Történt ugyanis, hogy Vukmir a 16-os előterében túl erősen adta haza a labdát Szűcsnek, aki nem tudta lekezelni a labdát és a játékszer begurult a kapuba. A második félidőben viszont két Tököli villanással megfordítottuk a találkozót és elhódítottuk történetünk 19. Magyar Kupáját.

2003-2004-es kiírás

2004. május 5.

Népstadion

FERENCVÁROS-BP. HONVÉD  3-1 (1-0)

FERENCVÁROS: Szűcs, Vukmir, Dragóner, Botis, Kiss – Rósa, Lipcsei, Kapic, Leandro – Gera, Tököli Vezetőedző: Pintér Attila

Cs.: Gyepes, Szkukalek, Sowunmi

BP. HONVÉD: Molnár l. – Bábik, Vámosi, Budovinszky, Takács Z. – Dobos, Vadócz, Horky, Vén – Drobnjak, Horváth P.

Cs.: Bonchis, Hamar, Borgulya

G.: Tököli, Gera, Sowunmi ill.: Bábik

A mieink magabiztos játékkal megérdemelten szerezték meg a Ferencváros 20. kupagyőzelmét.

Csapatunk ezzel a 20 Magyar Kupa győzelemmel toronymagasan vezeti MK ranglistát. A második helyen az MTK foglal helyet 12 Magyar Kupa sikerével, míg a harmadik az Újpest csapata 8 győzelemmel.

Játékosok közötti rekorderek a Fradiban: Lipcsei Péter (1991, 1993, 1994, 1995, 2003 és 2004) és Keller József 6 -6 (1991, 1993, 1994, 1995, 2003 és 2004) Magyar Kupa-győzelmükkel. (Keller a legutolsó sikerét már edzőként aratta). A második legsikeresebb dr. Sárosi György, aki ötszörös Magyar Kupa-győztes. (1933, 1935, 1942, 1943, 1944)

Az összeállítást készítette: Bartók Ferenc

Felhasznált források:

Nagy Béla: Fradi Karácsonyi Könyv

mlsz.hu

magyarfutball.hu

Wikipédia

100% Fradi archív

A végére ugorhat és hozzászólhat.

3 hozzászólás

  1. ftc ireland írta:

    nagyon jo cikk,szepen mecsrol-mecsre fel van vazolva,gratulalok esa remelem hogy ujra elhoditjuk a bajnoki cim mellett,de szep lenne duplazni!,MINDOROKKE FERENCVAROS!!!

    Hozzászólás ideje: 2010. augusztus 29. 19:52

  2. Limpi írta:

    Köszönöm szépen az elismerő szavakat ftc ireland! 🙂 Örülök, hogy tetszett!
    A próféta szóljon Belőled! 🙂

    Hozzászólás ideje: 2010. augusztus 29. 20:01

  3. ftc ireland írta:

    Eljon az az ido,vagyis a MI idonk,hogy ujra MI rolunk a FERENCVAROSROL szol a foci,mert ez igy termeszetes,MI voltunk,MI leszunk a LEGJOBBAK,ahogy azt megszoktuk!FRADI VOLT,FRADI VAN ES FRADI LESZ MIG E FOLDON EMBER LESZ,MINDOROKKE!!!

    Hozzászólás ideje: 2010. augusztus 31. 21:21

HOZZÁSZÓLÁS